New Year, New Me? Hahaha, no.

31. prosince 2017 v 16:09 | Alice |  Thoughts
Z roku 2017 už nám zbývá jen několik hodin a já celý den přemýšlím nad tím, co mi uplynulý rok přinesl. Samozřejmě, jsem taky zvědavá, co mi přinese rok 2018. Každý rok si sepisuji předsevzetí, většinou jen pár, protože na mě to prostě funguje. A letos jsem se rozhodla je takto zveřejnit, třeba tím někoho inspiruju.
New year, new me? Na to bohužel nevěřím. Nechci být někdo nový, to rozhodně ne. Chci být jenom lepší verze sebe samotné.
Přemýšlela jsem taky nad tím, jestli tento článek vydat už dneska nebo až zítra. Nakonec zvítězil dnešek, abych si už zítra hned ráno mohla tato předsevzetí znovu projít a začít se jimi řídit.
Letos jsem předsevzetí rozdělila na 2 kategorie po pěti.

První kategorie, vnitřní já, jsou věci, které chci změnit uvnitř sebe, abych byla šťastnější a vyrovnanější:

1. Don't let overthinking kill your happiness.

Ani nevíte jak často radši ležím v posteli v depkách než abych dělala něco, co je pro mě prospěšné nebo mě baví. Kolikrát je to spíš kvůli tomu, že nevidím důvod proč být šťastná, a tak jsem radši smutná. Samozřejmě, není nic špatného být občas smutný, každý na to máme nárok. Ale ne zbytečně, to mě akorát brzdí.

2. Do things that feed your soul, not your ego.

Kolik toho dělám, protože opravdu chci a mám to ráda a kolik toho dělám, abych před lidma vypadala dobře? Vždycky když si tuhle otázku položím, docela mě to vyděsí. Tohle je další věc, kterou bych chtěla změnit. Naučit se najít rozdíl mezi věcma, které dělám pro svoji duši a věcma, které dělám pro svoje ego.

3. Think before speak.

Další věc, kterou dělám rozhodně špatně. Mám ostrý jazyk, opravdu dost. A když se rozčílím nebo se mi něco nelíbí, nedělá mi problém chodit, na všechno nadávat a všechny urážet. Jenomže si neuvědomuju, že tím můžu někomu ublížit, i když to tak zrovna nemyslím. A když si to uvědomím, už je většinou pozdě. Tohle bylo moje předsevzetí i vloni a musím uznat, že se mi opravdu podařilo na tom zapracovat. Ale pořád ještě je co zlepšovat.

4. There is always something to be thankful for.

Jsem nevděčná, hodně. Často se lituju a často nadávám na svůj život. Ale co mi chybí? Vlastně vůbec nic. V příštím roce chci místo věčného nadávání a stěžování si, zkusit se čas od času zastavit a zamyslet se nad tím, za co jsem vděčná.

5. The only way to escape is to change.

Toto předsevzetí hodně souvisí s tím předchozím. Občas nám ale život opravdu háže klacky pod nohy a je těžké se přes ně dostat. Myšlenky na jiný lepší život se mi hlavou honí opravdu často, ale myslím, že základem je udělat změnu sama u sebe. Takže další předsevzetí je netrápit se zbytečně a nebát se změny.


Druhá kategorie, vnější já, jsou spíš už takové reálné a materiální věci, které se týkají mého každodenního života a mých cílů:

6. Být se sebou spokojená.

Vím, že člověk může se sebou být spokojenej, ať vypadá jakkoliv. Ale já se nejlépe cítila ta před 8mi kilySmějící se Už dřív jste tady na blogy četly o mém cíly, že chci do 24.3.2018 mít 58 kg a ten taky pořád platí!

7. Odmaturovat, dostat se na vysokou a nenechat se hned vyhodit.

K tomuto asi není co dodatSmějící se. Bohužel, tohle budou v roce 2018 moje priority.

8. Trénovat, trénovat a trénovat.

Jak už asi z mého blogu víte, jsem gymnastka. A i když byl pro mě rok 2017 plný úspěchů (vyhrála jsem Mistrovství ČR a postoupila na Mistrovství Evropy), pořád je kam se posouvat dál. Trénovala jsem vždycky dost, ale chci ještě hooodně přidat.

9. Rodina.

S mojí rodinou je to celkem složité a já to nikomu zrovna neulehčovala. Zavírala jsem se do pokoje nebo radši odjela pryč než abych byla s nimi. Takže další předsevzetí je trávit s nimi víc času, být k nim vstřícnější, pomáhat jim a říkat jim jak moc je mám ráda.

10. Žít.

Užívat si každého dne, dělat šílený věci, trávit čas s přáteli, být spontánní, nepromarnit ani vteřinu, všemu co dělám dát smysl.

Co si myslíte o mých předsevzetích? A jaká máte na příští rok vy?

Všem přeji krásný rok 2018!
Letos už naposledy,
Vaše Alice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 German Music German Music | Web | 31. prosince 2017 v 16:15 | Reagovat

Přeji ti, aby byl nový rok 2018 plný úspěchů, zdraví, lásky, pohody a štěstí. :)

2 Barbara Barbara | Web | 31. prosince 2017 v 20:59 | Reagovat

Mámu úplně stejné cíle, ale jinak nepsané, ale jsem na tom stejně.
Jsem do sebe tak uzavřená, že když si najdu kamarády, tak je ztratim, nechodím ven, doma se akorát lituji, přemýšlím nad sebevraždou...
Přeji ti do Nového roku jen to nejlepší :-) Určitě si cíle spíš :-)

3 Eli Eli | Web | 1. ledna 2018 v 11:50 | Reagovat

Skvělá předsevzetí :-) Já jich taky pár mám, a to hlavní je asi přestat řešit váhu a jídlo, protože to fakt řeším pořád, ikdyž už jsem na své nejnižší váze :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama