Get lost & find yourself

11. února 2018 v 13:38 | Alice |  Thoughts
Jsem hrozně ráda, že si aspoň pár lidí můj poslední článek přečetlo a jsem ještě radši, že stojíte o moje články, i když nejsou o hubnutí.
Dneska se mě jedna z doktorek zeptala, co jsem dělala tak pozdě do noci na počítači. Jsou tu totiž jenom dva počítače, ale moc nikdo na ně nechodí. Vysvětlila jsem jí, že jsem dřív psala blog a že jsem vám chtěla tak nějak sdělit jak na tom teď jsem.
Jsem v zařízení, které je jenom pro děti a z nějakého důvodu mě sem přijali, i když mi už bylo osmnáct.
Hrozně se mi tady líbí, klidně bych tu zůstala na pořád. Jsem asi divná, že se mi líbí na takovém místě. Samozřejmě se mi stýská i po domově, ale asi právě to, že je to tady úplně jiný, se mi tolik líbí.


Abych vás trochu uvedla do tématu. Tohle není psychiatrická léčebna, nejsou tady vyloženě mentálně nemocní lidi. Jsou tu lidi, teda vlastně děti, které mají za sebou nějaké trauma. Například je tu kluk, kterého sexuálně obtěžovala jeho maminka, holčička, které umřeli oba rodiče a přestala mluvit nebo holčička, kterou na nějakém koncertě trochu přidusil dav a má z toho trauma. Ale nejsou tu pacienti, kteří by měli nějaké mentální poruchy, neurastenie nebo něco podobného. Děti tady to mají v hlavě "v pořádku", spíš prožili něco špatného a z toho se potřebují dostat.
Samozřejmě jsem tady nejstarší, pak je tu jeden šestnáctiletý kluk a jinak ještě mnohem mladší děti. Je nás tady celkově jedenáct pacientů, pět sester, tři lékaři a pak dvě kuchařky a uklízečka. Líbí se mi, že je nás tady málo. Všichni se se všemi znají, spoustu věcí můžeme dělat všichni společně a zároveň je tu dost prostoru na to, abychom byli sami, když chceme. Jsem tu sice jenom týden, ale vnímám to tady jako můj druhý domov. Bože, jsem asi fakt divná...
Lékařka, se kterou jsem včera měla sezení, se snažila přijít na to, proč se mi tu tolik líbí. Líbí se mi na tomhle místě tolik, protože tady ode mě nikdo nic neočekává. Nemusím se tady nikomu zavděčovat, nemusím se přetvařovat, nemusím si na nic hrát.
Naše zařízení je v přírodě, dost odříznuté od reality. Okolo je jenom pár hotelů, takže kromě hrstky turistů tu v okolí moc lidí nepotkáte. Každý den mě vozí do města do nemocnice na vyšetření kvůli zdravotním problémům, které jsem měla, ale ani tam kromě lékaře a zdravotní sestry se s moc lidmi nepotkám.
Asi mi vyhovuje být odříznutá od reality. Tím nechci říct, že jsem svůj dosavadní život neměla ráda. To vůbec, milovala jsem ho, ale z nějakého důvodu se tady cítím prostě líp.

To je pro dnešek asi vše, nechci vás moc zatěžovatSmějící se V dalším článku bych vám chtěla napsat něco málo o tom, jak se moje posttraumatická stresová porucha projevuje a jaké prožívám stavy. Tak mi určitě dejte do komenářů vědět, jestli by vás to zajímaloUsmívající se
Vaše Alice
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Barbara Barbara | Web | 11. února 2018 v 19:26 | Reagovat

Já byla "odříznuta" od reality dost dlouho, teď jsem se rozhodla jít mezi lidi, bojovat s mými myšlenky a začlenit se, ale mým problémem je, že nemám nikoho s kým bych šla ven, tak i nadále sedím celé dny doma, i když toužím jít mezi lidi...
přeji hodně štěstí. Je super, že se ti tam líbí. Když vás je málo je to takové rodinné. :D

2 vivien-for-ana vivien-for-ana | 11. února 2018 v 20:04 | Reagovat

Ahoj, je dobře, že se Ti tam líbí ... možná už toho na Tebe v "reálném světě" bylo přespříšliš a jednoduše si potřebuješ odpočinout ...
Uvidíš, že až si opravdu odpočineš, budeš chtít zase zpět, ale na to teď nemysli :) Nemysli, co bude pak a užívej toho, že téměř nic nemusíš ... teď se musíš hlavně uzdravit :)) (jinak ani maturitou se nestresuj, já kvůli operaci kolene maturovala o rok později a cajk ;) ... mysleli, že už nikdy  nebudu normálně chodit a dostala jsem se z toho, tak věř, odpočívej a přeji a posílám strašně moc sil ...

3 B. B. | Web | 12. února 2018 v 9:46 | Reagovat

Ahoj, vítej zpátky!
Četla jsem i minulý příspěvek :/. Je to hrozné, ale jsem ráda, že jsi snad z nejhoršího venku a moc držím palce, ať se vše srovná! A je dobře, že se ti tam líbí!

4 Hanka Hanka | Web | 12. února 2018 v 16:36 | Reagovat

Jsem ráda, že jsi na místě kde jsi spokojená. Tyhle těžké situace tě zocelí. Sice teď nemám tolik času ti napsat, ale držím ti palce a užívej si svobodu. A pak si ji přenes do svého srdce a udrž si ho tam. Nemusíš se nikomu zavděčovat, jen sama sobě.

5 Alice Alice | Web | 13. února 2018 v 21:42 | Reagovat

[1]: Tak to ti moc držím palce, ať si najdeš někoho, s kým můžeš trávit čas! Děkuju moc :-)

[2]: [3]: [4]: Hrozně moc vám děkuju holky! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama